Tipy, Tipy

Předsevzetí zubní hygieny

Víme, že kroky na zlepšení dentální hygieny jsou občas složité. Nový rok je však ideální čas na předsevzetí, a proto ti přinášíme naše tipy, které s příchodem roku můžeš využít. Stanov si s námi nové cíle a udělej aspoň malé krůčky pro svůj krásný úsměv.

Nejdřív se však koukneme, jak si nastavíš předsevzetí, tak abys je splnila.

Definuj si drobné změny ve svém aktuálním životě.

Konkretizuj to do detailů.

Neurčité a nekonkrétní předsevzetí přece nikdo dodržovat nebude. 

Jaké předsevzetí ti doporučujeme my pro vylepšení ústní hygieny?

✔️ Vyhni se onemocněním dásní

Začneme hned zhurta. Každodenní čištění zubů je samozřejmostí. Věděla jsi však, že i zubní nit pomůže předejít různým onemocněním dásní? Zlepši svoji každodenní starostlivost o ústní dutinu. Pro úspěšné odstraněni zubního plaku ti doporučujeme čistit zuby minimálně dvakrát denně pomocí kvalitního zubního kartáčku a taktéž kvalitní zubní pasty. Zubní pasta Brilliantcoco spojuje účinky kokosového oleje a aktivního černého uhlí. Kokosový olej ničí bakterie zodpovědné za vznik zubních kazů a zánětů dásní. 

✔️ Přestaň kouřit cigarety

Toto předsevzetí je velkým krokem v životě každého kuřáka. Nejdeme ti kouření rozmlouvat, jen bys měla vědět, že:

1.     Kouření způsobuje ztrátu přirozené barvy zubů.

2.     Kouření způsobuje nepříjemný dech.

3.     A v neposlední řadě kouření způsobuje zvýšenou tvorbu zubního kamene a plaku.

Rozhodnutí je však na tobě.

koureni

✔️ Chraň své zuby

Skřípání zubů (odborně bruxismus) může být způsobené stresem, úzkostí, poruchami spánku anebo chybějícími zuby. Symptomy zahrnují tupé bolesti hlavy, bolestivost čelisti, bolestivé zuby anebo zlomené povrchy zubů. Jestli máš obavy ze skřípání zubů, zeptej se svého zubaře na možné řešení.

✔️ Žvýkej žvýkačky bez cukru

Předcházej zubnímu kazu žvýkáním žvýkačky bez cukru a to ideálně 20 minut po jídle.

✔️ Nastav si časovač

Pro úspěšné odstraněni bakteriálního plaku je nevyhnutné čistit si zuby aspoň dvakrát denně, a to po dobu dvou minut. Nastav si časovač, pusť si hudbu a užívej si pohled do zrcadla na sebe samotnou. 

✔️ Jez víc zdravých potravin

Konzumací čerstvého ovoce a zeleniny, jako i ořechů a luštěnin zlepšíš schopnost svého těla bojovat proti zánětům a bakteriím. Chudé bílkoviny obsahují fosfor, který pomůže posilnit tvé zuby. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny můžou zvýšit produkci slin na odstranění zubního plaku. Zdravé potraviny ti taktéž osvěží dech. Navíc pomůžeš kromě zubů celému svému tělu.

✔️ Najdi zero waste náhrady

Pomoz sobě, ale i naší planetě. Používání bambusového zubního kartáčku je stejně účinné jako klasický plastový zubní kartáček. Rozdíl je v tom, že rukověť je vyrobená z bambusu, který je pevný, biologicky odbouratelný a nemá žádný negativní vliv na planetu. Na našem eshopu najdeš také zero waste zubní pastu, či zubní nit. Začni #eko hned od nového roku.

brilliantcoco kartacek

Toto jsou naše tipy na praktická a efektivní předsevzetí. Tvůj úsměv ti za to určitě poděkuje. Máš další otázky ohledně zubní hygieny? Přidej se k naší komunitě na Instagramu a rádi se s tebou podělíme o další lifehacky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *