Tipy

Jak být víc eko v každodenním životě?

Být ohleduplný k životnímu prostředí není jen o plastových taškách. Jde o každodenní rozhodnutí. Každý z nás může něco změnit a to hlavně, když se určitá rozhodnutí stanou rutinou, a navíc začnou ovlivňovat i naše okolí. Muže to být nahrazení pastu bambusem.

Dělat správnou věc pro budoucnost života na Zemi může mít dokonce okamžité výhody pro tvoji kreativitu, může tě zapojit do komunity a může přispět ke zdravějšímu životnímu stylu. 

Samozřejmě, seznam věcí, které bychom měli dělat pro ochranu životního prostředí by byl nekonečný. Přinášíme ti však krátký seznam relativně jednoduchých věcí, které můžeš změnit hned dnes a snížíš tím svou uhlíkovou stopu. 

Jak můžeš ovlivnit životní prostředí? Za prvé: Nezměň všechno hned a najednou.  Dělej malé změny, které se po chvíli stanou zvykem. Jde o to, žít minimalisticky – odbourat zbytečné nákupy.

Zubní eko hygiena a bambus

Co je bambus?

Bambus možná znáš jako rostlinu, na které si pandy pochutnávají celý den. Co však možná nevíš, je, že táto silná a výjimečná rostlina dokáže vyrůst až čtyři metry za den bez pomoci hnojiv nebo pesticidů! Bambus je neuvěřitelně udržitelný materiál, který se používá na výrobu veškerých druhů předmětů včetně oblečení.

Proč si vybrat bambusové náhrady v zubní hygieně?

Většina zubních kartáčků je vyrobená z plastu a končí na skládkách, protože se mají měnit každé tři až čtyři měsíce. Bambus je úplně biologicky odbouratelný a po použití zubního kartáčku ho můžeš dokonce kompostovat. 

bambusoy kartacek

Naše produkty ti z hlediska pohodlí a účinnosti úplně nahradí tvoje plastové výrobky.

Zero Waste

Co to vůbec je?

Jde o život bez smetí. Místo vyhazování zdrojů se vytváří systém, ve kterém je možné všechny zdroje úplně vrátit znovu zpět do systému.

Každý rok se vyhodí milióny tub se zubní pastou po celém světě. I když se recyklace mnohých produktů zlepšuje, faktem zůstává, že tuby se zubní pastou je velmi těžké recyklovat. 

zero waste set

Naše Zero Waste produkty jsou 100 % přírodní a veganské. Zubní pasta i ústní voda je bez SLS a PEG. Zubní nit má recyklovatelný obal, je bez lepku a taktéž není testovaná na zvířatech. Zkoušela jsi už někdy spočítat všechny produkty ústní hygieny, které používáš jen za jeden jediný rok? Žijeme ve světě, ve kterém existuje alternativa téměř na všechno. Přidej se k naší cestě a v roce 2022 pomoz svému úsměvu, i naší planetě. Budeme rádi, když se přidáš i do naší komunity na Instagramu a budeš s námi sdílet tvojí eko cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *