Tipy

4 hlavní výhody zubní nitě

Pravidelné používání zubní nitě sehrává klíčovou roli ve tvé zubní hygieně. Když ji vynecháváš, mezi zuby a podél linie dásní se ti může vytvářet zubní plak. Navíc postupem času to může zvýšit riziko vzniku zubního kazu a onemocnění dásní, čemuž se společně rozhodně chceme vyhnout.

Nit sehrává zásadní roli při odstraňování plaku a nečistot z oblastí, kam se zubní kartáček nedostane. Čti dál a dozvíš se více o klíčových výhodách používání zubní nitě a o tom, jak často a kdy bys ji měla používat.

Jaké jsou výhody používání zubní nitě?

Zbavit se zbytků mezi zuby je opravdu dobrý pocit. Zubní nit má však mnohem více výhod:

1. Zbavuje plaku

Zubní plak je neviditelní vrstva, která se tvoří na zubech a v jejich okolí. Na okrajích dásní se nám totiž usazují mikroorganismy, které způsobují rozklad sacharidů. Ty se následně spojí s enzymy a způsobí nepříjemný zubní kaz.

A právě pravidelné používání zubní nitě může pomoci odstranit částečky jídla z okolí zubů a tím i plak, který se mezi zuby vytváří.

2. Pomáhá předcházet onemocněním dásní

Gingivitida je časné stadium onemocnění dásní. Jedním z prvních příznaků je zánět kolem dásní. Tvoje dásně mohou krvácet i při čištění zubů nebo používání zubní nitě.

Pokud se gingivitida neléčí, může vést k závažnější infekci známé jako paradentóza. To může způsobit, že se tvé dásně odtáhnou od zubů. Tvoje zuby tak mohou ztratit oporu kostí a uvolnit se. Pokud se neléčí, může způsobit zánětlivou reakci v celém těle.

Čištění zubů dvakrát denně a používání zubní nitě jednou denně ti může pomoci snížit riziko onemocnění dásní. 

zubni nit

3. Snižuje zápach z úst

Zápach z úst (halitóza) je běžným problémem. Ale používání zubní nitě je jedním z nástrojů, které můžete použít k zamezení zápachu z úst.

Když se jídlo zachytí mezi zuby, začne se pomalu kazit. Pokud neodstraníte částečky jídla, může to způsobit páchnoucí dech.Také pokud se kolem zubů nebo mezi zuby nahromadí plak a začne narušovat zubní sklovinu, může to způsobit kazy a onemocnění dásní, které přispívají k zápachu z úst.

4. Může pomoci zdraví tvého srdce

Dobrá dentální hygiena neprospívá jen zubům a dásním. Může to prospět i zdraví srdce. Podle velké studie z roku 2019 měli účastníci, kteří dodržovali vysoký standard ústní hygieny, sníženo riziko fibrilace síní a srdečního selhání. Čištění zubů zubní nití je snadný a levný způsob, jak zlepšit ústní hygienu a tím i tvé celkové zdraví.

Hledáš alternativu zubní nitě, která bude šetrná k naší planetě?

Brilliantcoco zubní nit je vyrobena ze 100% hedvábí a kandelilového vosku. Je veganská, není testována na zvířatech, a navíc má recyklovatelný obal. Starej se o svůj úsměv přirozeným způsobem. Přidej se k naší komunitě a dosahuj viditelných výsledků, se kterými se budeš pyšnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *