Tipy

Kokos a jeho pozitivní vliv na zuby

Máš rád kokos v kuchyni? 🥥 Nevynechej ho ani ve svojí koupelně. 🪥 Kokos je jedna z potravin, která nám pomáhá ve vícero ohledech. Koukneme se společně na to, jaké jsou jeho výhody vzhledem k zubům. 🦷👇

Výhodou kokosu je aj to, že neobsahuje pridaný cholesterol. Práve naopak. Zvyšuje tvorbu Právě naopak. Zvyšuje tvorbu zdravého cholesterolu a přináší aminokyseliny, minerály, či různé vitamíny. Kokos posiluje imunitní systém a působí hlavně antibakteriálně, což naše zuby přivítají s velkou radostí. Jaký je však jeho původ? 

kokos

Kokos a jeho původ

Kokos roste na kokosových palmách, které jsou nazývané kokosovníky. Dokonce je objevili už před více než 3-tisíci lety. 

Poprvé se k nim naši předkové dostali v oblasti Pobřeží Pacifiku a Indického oceánu. K nám do Evropy se dostali už ve středověku díky portugalským mořeplavcům. Pozitivní přínos kokosu si lidi uvědomovali už tehdy.

Jaké druhy kokosového oleje existují?

Kokosový olej se dělí na dva základní druhy díky různým způsobům výroby. 

Poznáme rafinovaný kokosový olej a nerafinovaný kokosový olej. Rafinovaný se vyrábí ze sušeného kokosového jádra. Nerafinovaný vzniká z čerstvé dužiny.

Jak však kokos pomáhá zubům?

Toto přírodní antibiotikum ničí bakterie, které způsobují zubní kaz. 

Kokosový olej testovali vědci a lékaři v přirozeném a v polostráveném stavu. Nejdřív se zdálo, že přírodní, nestrávený kokosový olej nemá žádný vliv. Následně však zjistili, že strávený olej zastavil množení většiny bakterií streptokoka, který kazí zuby.

Zubní kaz je běžně přehlížený zdravotní problém, který postihuje 60 – 90 % dětí a většinu dospělých. Zařazení kokosového oleje do dentální hygieny by nám pomohlo předejít množství nepříjemných a bolavých situací.

oil pulling brilliantcoco

Jaké teda jsou hlavní benefity kokosového oleje?

🥥 je účinný proti škodlivým bakteriím

🥥 neobsahuje škodlivé chemikálie

🥥 není drahý

🥥 snižuje zánět dásně

🥥 přírodně bělí zuby

🥥 zpříjemňuje dech

🥥 zmírňuje suchost v krku

Slyšela jsi už o oil pullingu? 🤔

Všechny výhody terapie kokosovým olejem najdeš v našem starším blogu. 

Zařaď oil pulling jako první a velmi důležitý krok v rámci správného čištění zubů a nemusíš se trápit s nepříjemnými bolestmi či zápachem z úst. 

Bakterie se přilepí k tukovým molekulám kokosového oleje Brilliantcoco a ty následně olej vyplivneš i s bakteriemi. Takto se zbavíš nejen škodlivých bakterií, ale i zápachu a plaku. Jak jednoduché že?

Jestli chceš znát víc tipů na správnou zubní rutinu, přidej se k našim sledovatelům na sociálních sítích. Těšíme se na naši společnou cestu za krásným úsměvem. 🥰

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *