Tipy

Tipy na zubní starostlivost přes Vánoce

vanoce 2021

Krásné kouzlo bílých Vánoc je jako předurčené na tu správnou starostlivost o zuby. 😁 Ano, je čas dopřát si i pár svátečních dobrot, ale všechno to jedení a pití si žádá svou daň. Je pravděpodobné, že během svátků zvýšíme příjem cukru, ať už prostřednictvím alkoholu nebo sladkých jídel, takže je opravdu důležité, abychom věnovali zvýšenou pozornost tomu, abychom si udrželi čisté a zdravé zuby a dásně.

Na co si dávat pozor během Vánoc? 🎄

🥤 Jestli už si neumíte představit svátky bez slazených nápojů, pijte je raději během jezení. Tehdy produkujeme víc slin, které pomůžou neutralizovat kyselinu v ústech a též pomůžou spláchnout částečky jídla. Pití přes brčko nám může též pomoct, protože to udrží tekutinu mimo vaše zuby.

🍭 Karamelky se na naše dásně přilepí. Je těžké zbavit se sladkostí ze zubů i navzdory pořádnému vyčištění. Cukr však vyživí bakterie v našich ústech a vytvoří obrovské množství plaku, který může vést k zubnímu kazu. Jezení tvrdých sladkostí může často vést k vylomeným zubům. To je přesně to, co nechceme řešit během Vánoce. Navíc, když naštípneme zub, umožníme plaku dostat se k nervovým zakončením zubů, což způsobí pořádné nepohodlí. 

🍯 Vysoký obsah cukru jednoduše tvoří kyselinu v ústech, která přispívá k zubním kazům. 

vanoce 2021

🥂 Alkohol dehydruje buňkové steny v ústech, karcinogeny můžou lehce proniknout do tkaniva. Může též zvýšit riziko onemocnění dásní, které ničí tkanivo dásní a kosti a je hlavní příčinou ztráty zubů a infekce dásní.

Udrž si zdravé zuby během svátků pomocí několika jednoduchých kroků:

🦷 Nezanedbávej ústní hygienu ani během svátků. Už se ti stalo, že si po pár drincích nebo dlouhém dni padla do postele a neumyla si zuby? Jedna noc vynechaného čištění zubů výrazně neovlivní tvoje zuby, ale opakované vynechání čištění bude mít vliv na zdraví ústní dutiny.

🦷 Během svátků se snaž čistit si zuby třikrát denně a nezapomeň aspoň jednou denně používat zubní nit Brilliantcoco.

🦷 Žvýkej žvýkačky bez cukru, které vytvoří větší produkci slin a pomáhají vyplavovat cukr a škodlivé kyseliny.

🦷 Pravidelné pití vody ti též pomůže odplavit cukr, škodlivé kyseliny a částečky jídla. Vyhni se mlsání mezi jídly.

🦷 Čisti i svůj jazyk s bambusovým čističem jazyka, aby ti na něm nezůstávaly bakterie.

brilliantcoco vianoce

Ale hlavně si užij svátky zdravá a v kruhu blízkých. 🤗 Nezapomeň si vytvořit i v novém roce správnou dentální hygienu. Tipy a triky se dozvíš na našemu Instagramu. Přejeme ti krásné Vánoce a šťastný (usmátý) nový rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *