Tipy

4 tipy, jak se starat o dásně

ďasná

Tvůj krásný úsměv nezávisí jen na čistých zubech. 🦷 Vynechat však dásně ze svojí každodenní rutiny může skončit bolestivou katastrofou. Konec konců onemocnění dásní je hlavní příčinou ztráty zubů u dospělých, proto je nutné, aby si jim připisovala jistou důležitost.

Jak na to? 🤔

Existuje několik věcí, které můžeš udělat, aby ses denně starala o svoje dásně. Vykonávaní následujících kroků umožňuje udržet dásně v dobrém stavu, předcházet onemocněním dásní a taktéž zbytečné ztrátě zubů. Tady je několik kroků, které je potřeba zařadit do tvojí denní rutiny:

#1 Čisti si zuby opatrně 🤗

To, jak si člověk čistí zuby, je důležité pro zdraví dásní. Používáním tvrdého zubního kartáčku, poškozuješ dásně dennodenně. Tvrdý kartáček a agresivní čištění zvyšují pravděpodobnost vzniku onemocnění dásní. 

Místo toho je důležité čistit měkkým zubním kartáčkem celé dvě minuty a dělat to opatrně. Náš zubní kartáček Brilliantcoco je vyrobený z přírodního materiálu MOSO BAMBOO, je hustý, měkký a rovný. Ideální pro zuby aj zdravé dásně. 🌱

Oblast, v které se spojují dásně a zuby, potřebuje správné čištění, aby se zabránilo tvorbě zubního plaku. Nahromaděný plak se může přilepit pod tkanivo dásně a způsobit infekci.

dásně

#2 Používej nit správným způsobem 🧵

Používaní nití je důležité, ale je též důležité, aby jsi si vybrala zubní nit správně. Důležité je používat niť každý den a zajít s ní až k dásním podél linie zubu. V oblasti mezi zuby a dásněmi se může lehce vytvořit plak a můžou se vyvinout infekce.

#3 Používej antiseptickou ústní vodu 💧

Po vyčištění kartáčkem a nití je možné použít antiseptickou ústní vodu a pokusit se zabít všechny zbylé bakterie v ústech. Pomáhá to předcházet infekci. Je též dobré nosit ústní vodu a používat ji na osvěžení dechu místo žvýkaček, které obsahují cukr.

#4 Navštěvuj pravidelně zubaře 🧑‍⚕️

Starostlivost o dásně by nebyla úplná bez návštěvy zubaře. Zubní plak a zubní kámen je těžké odstranit v pohodlí domova. Zubař též umožňuje identifikovat a léčit onemocnění dásní v jeho nejdřívějších stádiích, aby se zabránilo jeho progresi a poškození zubů.

Mysli na svůj krásný úsměv každý den. Hlavně, aby tě nic nebolelo a mohla jsi se s ním pyšnit i o několik let. Brilliantcoco ti se zdravou ranní rutinou pomůže s radostí. V košíku nezapomeň použít kód BRILLIANTWOMEN pro 20% slevu. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *