Tipy

Hlavní výhody olejové zubní terapie

oil pulling

Terapie oil pulling je prospěšným doplňkem tradiční domácí starostlivosti. Oil pulling Brilliantcoco spolu s čištěním jazyka představuje první a velmi důležitým krok v rámci správného čištění zubů.

Co je oil pulling?

Jde o vyplachování úst panenským kokosovým olejem, který je obohacený o výtažek z máty. Hlavním přínosem kokosového oleje je, že působí antibakteriálně.

Jak to funguje?

Bakterie jsou jednobuňkové organismy uzavřené lipidovou membránou. Tyto bakterie jsou proto přitahované k lipidové struktuře kokosového oleje. Zuby přirozeně procházejí očistným procesem a bělí se naturální cestou.

oil pulling

Jaké jsou hlavní výhody oil pullingu?

#1 Zabíjí škodlivé bakterie v ústech

V ústech máme více než 600 různých druhů bakterií. Mnohé z nich jsou potřebné pro zdravou mikrofloru, ale většina z nich nám dokáže způsobit velké zdravotní problémy. Několik studií ukázalo, že oil pulling pomáhá snížit počet škodlivých bakterií.

#2 Omezení nepříjemného zápachu

Halitóza, též známá jako zápach z úst, je stav, který postihuje přibližně 50% populace. Existuje mnoho potenciálních příčin zápachu z úst. K některým z nejčastějších patří infekce, onemocnění dásní, či špatná ústní hygiena. Léčba typicky zahrnuje odstranění bakterií, čehož taktéž dosáhneš díky oil pullingu. Je stejně účinná jako tradiční léčebné postupy.

oil pulling

#3 Snižuje záněty a zlepšuje zdraví dásní

Gingivitida je typ onemocnění dásní, které se projevuje červenými, opuchnutými dásněmi, které lehko krvácejí. Bakterie nacházející se v plaku jsou hlavní příčinou zánětu dásní. Použití určitých olejů s protizánětlivými vlastnostmi, jako je kokosový olej, může též pomoct zmírnit zánět spojený s onemocněním dásní. 

#4 Přirozené bělení zubů

Oil pulling je schopný odstranit skvrny z povrchu zubů, což má za následek bělící účinek.

#5 Lehko zakomponovatelné do rutiny

Dvě z největších výhod oil pullingu jsou, jak lehko se dělá a jak lehko to může být začleněné do vašeho denního režimu.

Kromě výše vyjmenovaných výhod oil pulling od Brilliantcoco snižuje nadměrnou citlivost zubů, posiluje hlas a celý imunitní systém. Držíme ti palce na cestě za krásným, a hlavně zdravým úsměvem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *