Tipy

Jaké jsou výhody bambusových zubních kartáčků?

Bambusový nebo plastový zubní kartáček? 🥴 Mysli na životní prostředí i při čištění zubů. 🌱

Jaké jsou výhody bambusových zubních kartáčků? ☝🏻

  • Štětiny ve tvaru vlny odstraňují těžko dostupný plak.
  • Ergonomická rukověť poskytuje přirozený ohyb.
  • Nylonové štětiny leští povrchové skvrny.
  • Masíruje dásně.
  • Měkké štětiny jsou šetrné k zubní sklovině a dásním.
  • Ekologické a bez BPA.

Používání bambusového zubního kartáčku je stejně účinné jako klasický plastový zubní kartáček. Rozdíl je v tom, že rukověť je vyrobená z bambusu, který je pevný, biologicky odbouratelný a nemá žádný negativní vliv na planetu.

🤔 Zamysli se nad tímto: doporučuje se měnit kartáček každé 3 měsíce; dělat to rok znamená, že použiješ čtyři za rok. Teď buďme konzervativní a předpokládejme, že používáme v daném roce 2 plastové zubní kartáčky; to je každoročně 50 miliónů kusů plastových držadel, se kterými se musí naše příroda vypořádat. Představ si celkový vliv, který by to mělo za 10, 50 nebo 100 let. Změň to a používej bambusový kartáček. 

zubní kartáček

Bambusový zubní kartáček je ekologický 💚

Na základě současných trendů je pravděpodobnost, že část plastového odpadu skončí v oceánu a ohrozí mořský život, velmi vysoká. Rukověť svého bambusového kartáčku můžeš kompostovat, protože se přirozeně znehodnotí. Alternativou je možnost držadlo recyklovat nebo znovu použít.

Bambusový zubní kartáček je udržitelný 💚

Jelikož je bambus rostlina, může se pěstovat znovu a znovu bez poškození životního prostředí. Stonky rostou rychle a nevyžadují používání hnojiv a pesticidů. Plastové kartáčky jsou vyrobené z materiálů, které nejsou udržitelné, a při jejich výrobě se používají škodlivé chemikálie a procesy.

Bambusový zubní kartáček je bezpečný 💚

Bambus je rostlina, která roste přirozeně a je bezpečné její používání. Stonky jsou nařezané a zpracované bez použití toxických přísad. Bambusové výhonky jsou jedlé a používají se na výrobu potravin v některých asijských a afrických krajinách.

🙌🏻 Odhoď ještě dnes svůj plastový zubní kartáček a používej zubní kartáček od Brilliant Coco. V košíku využij kód BRILLIANTWOMEN pro speciální slevu na tvůj nákup. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *