Tipy

Oil Pulling: Tvůj nový ranní detox

Oil pulling je velmi žhavý trend, ale není to žádná novinka. Jeho počátky sahají až 5 000 let do minulosti a od té doby až dodnes se využívá v ajurvédské holistické medicíně. 😱 Již zakladatelé ajurvédy znali důležitost detoxikační ranní rutiny k vyčištění uložených toxinů přes noc. 🌜

Je Oil Pulling opravdu takový zázrak? 🤔

Oil Pulling zachycuje plak a bakterie a doslova je vytahuje ze zubů a dásní. Současně také čistí jazyk a ústa. Jak? Bakterie jsou jednobuněčné organismy uzavřené lipidovou membránou. Tyto bakterie jsou proto přitahovány k lipidové struktuře kokosového oleje. Bakterie se přilepí k tukovým molekulám oleje a ty následně olej vyplivuješ i s bakteriemi.

Mezi další výhody Oil Pulling patří:

✔️ Léčí citlivé dásně

✔️ Bojuje proti zápachu z úst

✔️ Bělí zuby

✔️ Zvlhčuje rty

✔️ Detoxikuje

✔️ Zklidňuje zánět

✔️ Posiluje čelist

oil pulling

Jak na Oil Pulling?

Jednu dávku kurzu od Brilliantcoco si 5 až 20 minut převaluj v ústech a následně olej vypliv. Olej nepolykej! 👉 Je třeba dávat pozor, aby si olej nepolykala, protože je silně zatížen toxickými mikroorganismy. Na závěr si ústa ještě vypláchni teplou vodou, abys z nich odstranila zbytky oleje.

Oil Pulling některým lidem spustí i dávivý reflex, čehož se nezalekni a začni pomalu. Nemusíš mít olej hned poprvé 20 minut. Každý den si přidávej po minutě a zvykneš si.

Pokud jsi multitaskingový typ, Oil Pulling si můžeš převalovat v ústech při malování se, sprše nebo při stlaní postele (či scrollování mobilu).

Potvrzeno výzkumy. 📃

Čtyři výzkumníci ve své studii zahrnující 60 dospívajících ve věku 16–18 let se zánětem dásní vyvolaným plaky pozorovali statisticky významné snížení plaku (lepivý plak) díky Oil Pullingu. Teenageři vykonávali Oil Pulling brzy ráno, na prázdný žaludek. Studie pozorovala 50% snížení indexu dásní a plaku po čtyřech týdnech, co Oil Pulling prováděly.

  • Peedikayil FC, Sreenivasan P., Narayanan A., Niger Med J.

V další studii bylo pozorováno významné snížení průměrného počtu S. mutans a Lactobacillus ve slinách, jakož i skóre plaků a dásní u 32 subjektů.

  • Thaweboon S., Nakaparksin J., Thaweboon B.
oil pulling

Vytvoř si každé ráno svoji dokonalou rutinu. 🥰

Začni nalačno. Vyčisti si jazyk, abys odstranila povlak. Na zubní kartáček Brilliantcoco nanes bambusovou naběračkou malé množství zubní pasty Brilliantcoco (asi ve velikosti hrášku). Zuby si umývej minimálně 2 minuty správnou technikou čištění. Následně využij své výše naučené poznatky s Oil Pullingem a budeš se moci pyšnit nejen krásným, ale také zdravým úsměvem.

Přidej se k nám a starej se o svou zubní hygienu se ZERO WASTE produkty. Těšíme se na tebe na našich sociálních sítích. 👋

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *