Tipy

Péče o zuby v letním období

leto

Kdo by nemiloval bezstarostné období léta? 🌞⛱ Zábavné chvíle u bazénu, výlety s přáteli a rodinou, noční procházky a grilování na zahradě. 🥰 Přestávka od rutiny může být skvělá věc, plná odpočinku, relaxu a radosti. 👉 Ale na druhé straně, pokud se zapomeneš starat o své zuby, může to ovlivnit zdraví celé tvé ústní dutiny. Pojďme si projít několik tipů pro zdraví zubů, aby sis toto léto udržela úsměv co nejjasnější. 🤩

Pečuj o zuby v létě se svou rutinou

Zdraví zubů je důležité po celý rok, ale léto může způsobit to, že jej snadno zanedbáš. 🙇‍♀️ Dbej na to, abys navzdory změnám v rutině dodržovala svůj rozvrh čištění zubů a používání zubní nitě dvakrát denně!

Během cestování nezapomeň na tvůj set péče o zuby

Pokud se toto léto chystáš na dovolenou, nezapomeň si přibalit minimálně zubní kartáček, pastu a zubní nit, abys mohla držet krok se svou zubní rutinou. A to ani nemluvíme o tom, jak se dokonale vejde do každého batohu 2-týdenní kurz Oil Pullingu , který ti zajistí dokonalý úsměv kdekoli na světě. 🦷

oil pulling

Hydratuj své tělo

Věděla jsi, že pitná voda zubům přímo prospívá? 💦 Se všemi aktivitami, které může léto přinést, zvýšenou fyzickou aktivitou nebo pitím většího množství alkoholu, se člověk může snadno dehydratovat, aniž by si to uvědomoval, což způsobí, že ústa přestanou produkovat dostatek slin a sucho v ústech podporuje nadměrný růst bakterií. Další informace o suchu v ústech se dozvíš v našem starším článku. Zabraň zubnímu kazu a podpoř celkové zdraví tím, že budeš hydratovaná!

Nežvýkej led

Patříš-li mezi ty, kteří ledi žvýkají led, aby ses ochladila a zároveň hydratovala, jsme zde k tomu, abychom tě varovali před jeho nebezpečím: Může způsobit vážné poškození tvých zubů! 🧊👎 Žvýkání ledu může způsobit prasknutí nebo zlomení zubu a to se nám nikomu přes léto řešit rozhodně nechce. Namísto žvýkání ledu si to dvakrát rozmysli a rozhodni se pro sklenici studené vody.

Studené jídlo a citlivé zuby

Pokud máš citlivé zuby, pravděpodobně ti není cizí, jak bolestivé mohou být letní pochoutky pro tvé zuby. Promluv si se svým zubním lékařem, abys našla řešení ke snížení citlivosti zubů a ujisti se, že používáš vhodnou zubní pastu, která ti pomůže vychutnat si zmrzlinu přes léto! 🍦

Takže jaká je správná péče o zuby v létě?

Je důkladná a poctivá. A stojí za to! V létě se tak budeš moci usmívat bez výčitek a to pomůže tvému sebevědomí i celkovému zážitku z léta.

Ovšem nebud na sebe přísná. Užij si léto, cíť se volně, krásně a netrestej se za malé chyby v nedodržení předsevzetí na letní rutinu.

Sleduj nás na našich sociálních sítích i během léta a dozvíš se další zajímavé tipy o dentální péči. 🤍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *